Home / Aktivnosti / vesti / OBUKA LOKALIZACIJE AGENDE 2030 I CILJEVI ODRŽIVOG RAZVOJA

U ponedeljak, 6. juna 2022. godine u Skupštini grada Novog Sada, Stalna konferencija gradova i opština je organizovala obuku “Lokalizacija Agende 2030 i ciljeva održivog razvoja” u saradnji sa projektom Nemačke i Švajcarske razvojne saradnje “Reforma javnih finansija-Agenda 2030”, koji je implementiran od Nemačke agencije za međunarodnu saradnju GIZ, kojoj je prisustvovala koordinatorka Caritasa Sremske Mitrovice Kristina Dragišić.

U celodnevnoj obuci saznali smo sve ciljeve i podciljeve Agende 2030 i obavezi svih lokalnih samouprava da sprovedu lokalizaciju ovih ciljeva na svoj nivo gde će u određivanju ciljeva održivog razvoja učestvovati sve zainteresovane strane i učesnika u sprovođenju aktivnosti od javnog značaja.

ZAhvaljujući Mirjani Komnenović i saradnicima, ovaj proces smo i praktično provežbali sa učesnicima iz svih nivoa vlasti, s obzirom da su obuci prisustvovali predstavnici Ministarstva za ljudska i manjinska prava, Razvojnog fonda Vojvodine, GIZa, Investicionog fonda i predstavnicima lokalnih samouprava Beograda, NOvog Sada, Zrenjanina, Rume, Subotice, a preko Caritasa i Sremske Mitrovice.