Home / Aktivnosti / “F i ja”novi projekat

Caritas “Sv.Anastazija” Sremska Mitrovica je sa partnerima iz Slavonsokog Broda (R Hrvatska) udruženjem “Vrapčići” započela je sa implementacijom novog projekta pod nazivom: “F i JA” koji je finansiran od strane Ekumenska Inicijativa Žena – EWI .
Ovaj projekat je posvećen ženama koje imaju u svojoj dijagnozi slovo F koje, prema Međunarodnoj klasifikaciji bolesti (MKB), označava mentalne poremećaje (kategorija F). Projekt će pozitivno uticati na psiho-socijalni razvoj ličnosti žena sa dijagnozom F, pružiti im podršku i razumevanje, ojačati njihove kapacitete za samostalni život, a isto tako, kroz aktivnosti ćemo senzibilizirati i širu javnost o učestaloj diskriminaciji i problemima sa kojima se susreću žene koje u svojoj dijagnozi imaju slovo F.

Projekat traje 6 meseci i sprovodi se na teritoriji dve države Hrvatske i Srbije i gradova Slavonski Brod i Sremska Mitrovica.