Home / EU projekti / Erasmus + projekat posvecen osobama sa mentalnim smetnjama

Poljska je sredinom septembra bila domacin sedmodnevnom treningu za osoblje I volontere koji rade sa osobama sa mentalnim smetnjama. 25 ucesnika iz zemalja partnera na projektu: Hrvatske, Ukrajine, Srbije I Poljske, prosirivali su svoja znanja na temu motivisanja osoba sa mentalnim smetnjama na aktivaciju I ucenje  I razmenjivali iskustva o radu sa ovom osetljivom populacijom. Ucesnici su dolazili ispred lokalnih samouprava, institucija, ustanova, NGO sektora. Posebnu cast organizator i nosilac projekta Nadbiskupijski Caritas Psemisl je ukazao koordinatoru Caritasa “Sv. Anastazija” Sremska Mitrovica Kristini Dragisic, da vodi ovaj trening.

Nastavak projekta podrazumeva mobility aktivnosti odnosno putovanja u Hrvatsku, Poljsku, Ukrajinu I Srbiju osoba sa mentalnim smetnjama i pratnje u zemlje partnere i upoznavanja sa kulturno-istorijskom bastinom, kuhinjom, igrama i pesmama drzava i regiona tih zemalja.