Home / EU projekti / “ZA POŠTOVANJE PRAVA STARIJIH TOKOM PANDEMIJE”

Sa udruženjem Amity-Snaga prijateljstva realizovali smo projekat „Za poštovanje prava starijih tokom pandemije“ finansiran od strane Vlada Švajcarske i Helvetas Swiss Intercooperation sa Građanskim inicijativama.

Cilj projekta  bio je praćenje stanja i novih epidemioloških mera i proporuka Kriznog štaba i nadležnih ministarstva na nacionalnom nivou u Beogradu i Sremskom okrugu, praćenje toka vakcinacije i promocije imunizacije kod starih te analiziranje postojećih praksi.

Aktuelne podatke sa nivoa Sremskog okruga i Grada Beograda kao i istraživanja sprovedenih u okviru projekta, prezentovani su slušaocima Radia Beograd, TV Nova i Radia 202, kao i u Media Centru u Beogradu gde su nam se priključili stručnjaci sa Instituta za medicinsko pravo i iz Kancelarije za poverenicu za zaštitu ljudskih prava.